Belps



Mgsem

Ha mg nem regisztrltl, kattints ide!

Add meg az e-mail cmedet

Ha mr regisztrltl, de lefelejtetted a jelszavad, add meg az e-mail cmedet!

Mgsem

Belps Regisztrci Nem tudsz belpni?
Rszletes keress

A megadott felttelek kztti kapcsolat:


Mgsem

Rszletes keress
Gyorskeress

rj be egy szt, vagy kifejezst!

Itt csak a fot cmben s a kplersban tudsz keresni.

Mgsem

Gyorskeress Gyorslinkek

Pajor János hozzszlsai

60 hozzszls


2023.03.01

Márton János és Erõs János Tanár Urak a kép bal oldalán.Nagyon jó volt a tanár - diák viszony.Márton tanár úr tornatanár volt a SED-ben, aki sok diákkal szerettette meg a sportot



2023.01.20

A "sári" iskolába menet (annó 1955 - 1959) a kovácsmûhely elõtt mentünk el, ahol megnéztük a lópatkolást, melyet a mûhely elõtt végeztek. Szép idõk voltak.Szerettem a sári iskolába (alsó tagozat) járni. Itt tanultam meg írni és olvasni.A képen látható kovácsmûhely néhány házzal volt elõbbre az iskolától.Holpert kovács szerette a gyerekeket, több mindent megmutatott a kovácsmûhely szerszámaiból.Üllõ, ráverõkalapács, kézikalapács, fogók, lábbal hajtott kovácstûzhely stb


2022.12.22

Kõvári Tamás neve helyesen KÕVÁRI ANTAL Iskolái:SED, JÁGT, BME , dolgozott a SBFV-nál majd a SáGa Foods-nnál.


2022.12.10

Férjezett neve Gál Sándorné, leánykori neve Barasics Rozália, "kertvárosi lakos"


2022.11.27

Papp Etelka tanítónõ 1958 - 1959 években a sárvári "sári" iskolában tanított a 3. és a 4. osztályban, egyben osztályfõnök is volt.A "sári" iskolába csak alsó tagozat volt, fiúk és leányok egy osztályban. Kettõ tanterem volt az 1. - 4. osztályoknak, így délelõtt és délután is volt tanítás.Papp Etelka kertvárosban lakott a jelenlegi Nádasdy utcában a Tinódi és a Pálházi G.M. utca közötti utca részben.A diákok nagyon szerették és becsülték a "tanító nénit"

2022.11.27

Papp Etelka tanárnõ 1962-1963 tanévben már SED fiuiskolában (un.zárda iskola) tanított magyar nyelv és irodalom tantárgyakat. Abban az idõben Gombás Antal volt az igazgató. Ebben az iskolában csak felsõ tagozat volt, és csak fiúk tanultak ott.A "sári" és a Dózsa Gy. uti iskolából az alsótagozatos fiuk kerültek a SED iskolába a felsõ tagozatba. A "SED" rövidítés Vörös Ferenc rajztanártól származik.
Papp Etelka tanárnõt ebben az iskolában is nagyon szerették és tisztelték a diákok.


2022.09.27

id.Tolnai Lajos


sszes hozzszls


Vissza

Legjabb feltltsek


Téglagyári lakások...

Téglagyári lakások...

Fots: Szabó Mária

Kszts ve: 1971

Bvebben

Sárvári polgárõrök az iskolakezdési idõszakba...

Sárvári polgárõrök az iskolakezdési idõszakba...

Kszts ve: 2019

Bvebben

Dr. Rusvai Miklós elõadása a sárvári méhészek...

Dr. Rusvai Miklós elõadása a sárvári méhészek...

Fots: Kelemen Balázs

Kszts ve: 2016

Bvebben

Tabló Entzbruder 8.a 1965...

Tabló Entzbruder 8.a 1965...

Kszts ve: 1965

Bvebben

Hozzszlsok


Tilda hozzszlsa

Tilda hozzszlsa:

Rózsa Ferencné sz.Nagy Erzsébet az én szeretett Anyósom volt. Édesapja...

Bvebben

Marika hozzszlsa

Marika hozzszlsa:

A képen édesanyám, Marton Rozália látható 18 éves korában....

Bvebben

Varga Miklós hozzszlsa

Varga Miklós hozzszlsa:

Sárvár Város Polgárõr Egyesületének évértekelõ közgyûlése 2019 március...

Bvebben

Guzmics Tamás hozzszlsa

Guzmics Tamás hozzszlsa:

Ismerjük õt:
Váradi(Valach) Évi
Guzmics Tamás
Horvát...

Bvebben